نگاه تحلیلگران: “آیا کرونا «تهاجم بیولوژیک» است و منشاء آمریکایی دارد؟”

? مهندس مجید قاسمی، بیولوژلیست و پژوهشگر، در پی طرح بحثی درباره “تهاجم بیولوژیک” بودن کروناویروس در پایگاه خبری موج امروز “گفت‌وشنود” نظر خود را دراین‌باره ارائه کرد ، این نوشته در “سایت خبری مجله  نون ”  نیز منعکس شده است :

✍️ ترامپ  کرونا را تبدیل کرد به تداوم جنگ اقتصادی با چین و ویروس را “ویروس چینی” و “ویروس ووهان” خواند و چینی‌ها هم شروع کردند به جنگ رسانه‌ای با او که ویروس می‌تواند منشاء آمریکایی داشته باشد

✍️ وقتی که رسانه‌ها شروع کردند درباره خطر کرونا هشدار دادن  وخامت اوضاع  در جمعه ۱۳ مارس/۲۳ اسفند وضعییت فوق العاده اعلام شد است

https://www.polygraph.info/a/russia-coronavirus-conspiracy-fact-check/30402622.html

✍️ حتی جعل خبر هم می‌شد برای اثبات این ادعا که کرونا را سازمان سیا پخش کرده مانند گزارش ۲۶اسفند ۱۳۹۸ از ایرنا که همان‌موقع نوشتم جعلی است. در این گزارش ادعا شده بود که معاون سخنگوی وزارت خارجه چین کروناویروس را تولید سازمان سیا دانسته و این سازمان آن را پخش کرده.
https://www.irna.ir/news/837171

✍️ مطرح کردن این مسائل آن هم به صورت احتمال و بدون مستندات محکم و آن هم در زمانی که با بی‌‌تصمیمی و بی‌‌عملی فاحش مواجه هستیم، بخصوص اگر تلفات کرونا سنگین شود، پیامدهای بسیار نامطلوب دارد.

✍️  شناخت منشاء ویروس ، از طریق تحلیل پیامدها. و کانون‌های قدرت سیاسی. ممکن نیست

✍️ اگر از منظر پیامدها تحلیل کنیم؛ این ویروس اروپای غربی و آمریکا را هدف قرار داده و بزرگ‌ترین بحران پس از جنگ جهانی دوم را برایشان پدید آورده و درشروع کار صنعت توریست و هتل داری و جهان وطنی را نشانه گرفته است  و حتی ممکن است به سقوط ثروت  ترامپ در صنعت هتلداری  منجر شود.

✍️ این فرضیه که ویروس کرونا محصول عملکرد غلط ما در مصرف بی رویه از منابع طبیعی  والوده گی محیط زیست می باشد  قطعی است
وحاصل یک متاسیون حیاتی می باشد صحیح است

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :