در پی ارسال پیامک‌هایی با محتواهای نامناسب برای اعضای سازمان نظام پزشکی و طرح این شائبه که شماره پزشکان از سوی نظام پزشکی در اختیار شرکت‌ها و نهادها قرار گرفته، این سازمان در اطلاعیه‌ای آورده است:« با توجه به گزارشات دریافتی اخیر در خصوص ارسال پیامکی با محتوای نامربوط و نامناسب برای برخی از اعضای محترم سازمان نظام پزشکی، موارد ذیل را جهت آگاهی به استحضار می‌رس
اند:
۱- سازمان نظام پزشکی به هیچ عنوان اطلاعات شخصی اعضا، از جمله شماره تلفن همراه را در اختیار هیچ نهاد و شرکتی قرار نمی‌دهد.

۲- در صورت درخواست مراجع ذی ربط جهت دریافت مشخصات اعضای محترم سازمان، در مواردی که ارایه این اطلاعات منجر به تسهیل امور صنفی شود یا از نظر قانونی الزامی برای انجام آن وجود داشته باشد، فقط اطلاعات غیر خصوصی، نظیر نام و نام خانوادگی، شماره نظام پزشکی و نشانی محل فعالیت و . . . در اختیار مراجع ذی صلاح قرار می‌گیرد.

۳- در صورتی که نهادها، شرکت‌ها و … در مواردی مرتبط با نیازهای جامعه پزشکی، درخواست اطلاع رسانی به اعضای محترم سازمان را داشته باشند، در صورت تایید موضوع و محتوای پیامک از طرف مراجع مسئول در سازمان، این پیامک­‌ها از سامانه رسمی سازمان، برای اعضای محترم ارسال خواهد شد و این موضوع به هیچ عنوان شامل پیامک­‌های تبلیغاتی نیست.

۴- سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در حیطه اختیارات و وظایف قانونی خود، ارسال گروهی پیامک­‌هایی که مصداق توهین به اعضای محترم سازمان بوده و یا به هر نحو جنبه مجرمانه داشته باشد را، از نظر حقوقی پیگیری خواهد کرد.»

مرجع : خبرآنلاین
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :