• کرد مردی از سخن‌دانی سال  ** حق و باطل چیست ای نیکو مقال 
  • گوش را بگرفت و گفت این باطلست  ** چشم حقست و یقینش حاصلست 

  با دیدن این تصویر و دانستن اینکه ویروس از طریق افراد آلوده در هوا پخش میشود
قطعا در خانه می مانیم  و فاصله اجتماعی را رعایت می کنیم.

اگر ویروس ها را در خیابان ها و کوچه ها به این صورت می دیدیم قطعا در خانه می ماندیم

اگر ویروس ها را در خیابان ها و کوچه ها به این صورت می دیدیم قطعا در خانه می ماندیم

✍️ آیا ويروس کرونا  خود به خود قابل تکثیر است ؟ ویروس کرونا تا چند ماه دیگر  از  ایران  ریشه کن می شود  ؟
ایا ویروس کرونا را می توان با دارو از بین برد و یا آن را تجزیه کرد ؟

? مهندس مجید قاسمی(بیولوژلیست ):در پی طرح بحثی درباره “قدرت تکثیر بیولوژیک ویروس کرونا ” زنده بودن کرونا ویروس در پایگاه خبری موج امروز “گفت‌وشنود” به سوالات مطروحه  در این ‌باره پاسخ دادند۰
✍️ ویروس خارج از موجود زنده، زنده نیست  ویروس   یک عامل بیماری ‌زای کوچک است که فقط در سلول‌های زنده یک ارگانیسم تکثیر می‌شود. ویروس‌ها می‌توانند انواع شکل‌های حیات را، از حیوانات و گیاهان گرفته تا میکروارگانیسم‌ها، از جمله باکتری‌ها و آرکیاها را مختل  کنند.

? ویروس اساسا زنده نبوده که قابل کشتن باشد باکتریها و میکربها خود به خود قابل تکثیر هستند و واکسن ان نوعی میکروب ضعیف شده است  که برای ورزیده کردن سیستم دفاعی  به شخص غیر مبتلا به میکروب اصلی تزریق می شود  و اما ویروس فقط با  ورود به سلول های موجود زنده کپسید (کپسید پوششی پروتئینی است که اطراف ماده ژنتیکی ویروس را می‌پوشاند و باعث نفوذ راحت‌تر ویروس به داخل سلول می‌شود )آن جدا شده وسلولهای میزبان  از ژنوم آن کپی  برداری و مشابه سازی میکنند .
ویروس ها بطور طبیعی و یا با موتاسیون(جهش)در ژنوم موجود زنده سنتز(ترکیب یا تجزیه ی مواد برای تولید ماده یا مواد جدید) میشوند که یک دستور العمل حیاتی مخرب می تواند باشد .

  فاصله گذاری اجتماعی سرعت انتقال آن از میزبان به اشخاص دیگر را کاهش می دهد .
ویروس از بین رفتنی نیست ویروس کرونا در ایران و جهان ابدی خواهد  ماند  با توجه به نرخ جهش، طول ژنوم و سرعت کپی برداری سلولهای انسانی و يروس حدوداً سه تا چهار ماه طول ميكشد كه اين ويروس  به حالت Wild type (در مورد بسیاری از ژنها ، نگارش منفرد رایجی در اکثر افراد وجود دارد که متخصصان ژنتیک آن را آلل نوع وحشی یا آلل طبیعی می‌نامند.) برگردد و آنقدر ضعيف شود كه سيستم ايمني بدن  آنرا  حذف و از میزبانی به میزبان دیگری منقل شود

?با توجه به دوره کمون ویروس و‌چرخش آن از يك ميزبان به ميزبان ديگر ی طی یک پریود کوتاه مدت ، قابل انتقال است  و کپی برداری و تکثیر آن در سلول ها متوقف می شود .

? ناپديد شدن اين ويروس به دليل گرم شدن هوا نيست  بلكه  واکنش هوشمندانه سلول های انسانی و ترشح کیتین (کیتین بعنوان یک پلی ساکارید از مشتقات گلوکز بوده و دارای خواص درمانی بسیار زیادی از قبیل تقویت سیستم ایمنی و ترمیم سریع زخم ها، خاصیت ضد میکروبی و آنتی اکسیدان قوی و  همچنین کمک به هضم آسان مواد غذایی در بدن موجودات زنده میشود .) و تولید  انتی بادی   در سلول   فقط کپی برداری از ان متوقف می شود  و هوای گرم محیط خانه و فضای عمومی باز است و سرعت انتقال ان از ناقلین به اشخاص سالم کمتر می شود .

تنها اقدام مفيدي كه  ميتوانید بكنند اين است که تماس حضوری  را محدود کنئد  تا از سرعت  شيوع بيشتر ان جلوگيري شود
 دفع  خود به خودي ويروس  از طریق  سلول زنده ممکن است و و ورود مجدد ویروس به هسته  سلول ممکن نیست .

? به نظر ميرسد دستكاري و مهندسي اين ويروس كرونا و رهاسازي آن در جوامع مختلف سرعت گسترش جهاني ويروس و الگوي پخش آن به خوبي گوياي اين واقعيت  است که ترس  جمعی و عمومی از شیوع  ان با برنامه وطرحی شده بوده است .

?  بسياري از مقاصد اقتصادی و زیست محیطی ، از جمله براي كمك به جلوگيري از گرم شدن بيشتر كره زمين، شوك به اقتصاد جهان براي بازنگري سيستم اقتصاد جهاني، بازآرايي  اقتصاد رقابتی  و حمله رسانه ای و رعایت پروتلهای دهکده  جهان وطنی  برای اسیب کمتر به ذخایر فسلی زمین و مصرف بی رویه ان متحمل است.

? كسانيكه از اوايل اردیبهشت  به بعد ويروس كرونا را ميگيرند  مرگ و مير در آنها بسيار نادر است مگر اينكه سيستم ايمني آنها به دلايل شيمي درماني زياد و برخي بيماريهاي ديگر  ضعيف كننده سيستم ايمني به شدت اسیب دیده باشد  !!!!

این خبر را به اشتراک بگذارید :