پیام رسانی روسیه در مورد موشک بین قاره ای «سرمت» همزمان با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا در واشنگتن طراحی شده است.
پیام موشکی روسیه به آمریکا و اروپا
روسیه می گوید که در حال کار بر روی موشک قاره پیمای سرمت خود است. رسانه های دولتی روسیه می گویند که این سیستم اکنون «در حال تکمیل است». ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه توجه زیادی به پیشرفت کار دارد.

این مهم است زیرا انتظار می رود که سرمت با تجربه دوران عظیم دهه ۱۹۷۰ R-۳۶M۲ Voyevoda ICBM ساخته شود. رسانه ایتارتاس می گوید: سرمت RS-۲۸ یک سیستم پیشرفته روسی مبتنی بر سیلو است که دارای یک موشک بالستیک قاره پیما با سوخت مایع سنگین است. وزن آن حدود ۲۰۰ تن و وزن پرتاب آن در حدود ۱۰ تن است. سرمت قادر است هرگونه دفاع موشکی موجود و آینده را نقض کند.

این کار بر روی یک موشک با سیستم  هسته ای بین المللی قرار است بتواند «دفاع موشکی موجود و آینده» را نقض کند. واضح است که سرمت پیامی برای توانایی های فعلی روسیه به ایالات متحده و اروپا و همچنین سایر کشورها است. این موشک عظیم به جز در مورد سلاح های هسته ای و استراتژیک هیچ کاربرد واقعی ندارد.

روسیه همچنین در حال کار بر روی سلاح های جدید دیگری مانند یک وسیله نقلیه آبی بدون سرنشین به نام «پوسیدون» و همچنین یک موشک بالستیک به نام «کینژال» و یک سلاح لیزری مخفی به نام «پرسوت» است.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :