علویه سادات میرجمالی در گفتگو با موج امروز گفت دروغ نویسی و کتمان حقیقت از همان ابتدای سال ۹۴ با تخریب و پلمپ تأسیسات پروژه پودر آلومینیوم و سرقت ماشین آلات پروژه مورد درخواست شهید حاج حسن طهرانی مقدم رسماً توسط عوامل نفوذی در پرونده موسوم به آلومینای ایران (جاجرم) صورت پذیرفته است.

وی افزود احداث کارخانه های تولید پودر و شمش آلومینیوم بعد یا قبل از برجام مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل نمی باشد. با این حال تأمین کلیه ماشین آلات و تجهیزات کارخانه ۱۱۰ هزار تنی شمش آلومینیوم که طرح توسعه شرکت غیر دولتی آلومینای ایران بوده و نیز راه اندازی طرح های دانش بنیان نظیر آلفا آلومینا و پودر آلومینیوم و بازیافت گل قرمز تماماً قبل از برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل صورت پذیرفته است. ۸۵ دستگاه رکتیفایر و ترانس و PTM و FTP و پاتروم های الکترولیز پودر آلومینیوم و کرادل های مربوطه در ایران و ژاپن و آلمان و چین قبل از برجام و در سال ۹۲ در سایت کارخانه تحویل شده اند.

وی تأکید نمود که اخبار منتشر شده در شبکه دوم سیمای ایران قبل از اذان مغرب در شهریور سال ۹۹ و همچنین گزارش ویژه و رسمی خبرگزاری انگلیسی رویترز به شورای امنیت و خزانه داری آمریکا کذب محض می باشند. گزارش ویژه رویترز و همچنین گزارش به سوی عنصر سیزدهم (آلومینیوم) تماماً توسط عوامل مافیای واردات ، آلومینیوم در ایمیدرو تهیه و تدوین شده و انگیزه آنها بازنشر اکاذیب و اتهامات واهی و باطل در پرونده آلومینای ایران بوده است.

میرجمالی گفت داوری مهندس قاسمی  فیض آبادی در رفع توقف پروژه آبرسانی به مزارع حلب سوریه و اجرای تعهدات شرکت سابیر وابسته به وزارت نیرو و تامین اجتماعی در تکمیل تونل های مواصلاتی انزاب تاجیکستان و حلب سوریه هیچ ربطی به احداث کارخانه شمش آلومینیوم و پودر آلومینیوم در شهرستان جاجرم نداشته است.

وی اضافه نمود نظر به اینکه شرکت آلومنیای ایران برابر قانون و احکام قضایی صادره از سوی دیوان عدالت اداری و شعبه ۲۳ مجتمع قضایی شهید بهشتی (ره) در دولت دهم به بخش خصوصی و غیر دولتی واگذار گردیده است اتهامات وارده در کیفرخواست ظالمانه اردیبهشت ۱۳۹۵ سالبه به انتفاء موضوع است و برابر آرای صادره از سوی محاکم کیفری یک و دو بجنورد و دیوان محترم عالی کشور تعرض و تجاوز و سرقت و ضبط اموال اینجانب و فرزندم صابر قاسمی و بانوان محترم زهرا زهره وند و آرزوی خلفی بدون رأی قضایی صورت گرفته و وجاهت قانونی نداشته است.

خانم میرجمالی در خاتمه با اشاره به تظلم خواهی در زمان ریاست دکتر سید ابراهیم رئیسی بر دستگاه قضایی و دستور ایشان در دیماه ۱۳۹۴ مبنی بر رسیدگی به پرونده موسوم به آلومینای ایران که متأسفانه تا کنون به آن عمل نشده است، اظهار امیدواری نمود که اینک با انتخاب شایسته حضرت آیت الله رئیسی بعنوان رئیس جمهور مردم شریف ایران سرانجام پس از شش سال به مظالم رفته ، به طور شفاف و علنی رسیدگی شود و از مظلومان و بیگناهان پرونده اعاده حیثیت گردد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :